statystyki

Zakup prawa wieczystego użytkowania gruntu u dewelopera trafia na konto Towary

autor: Aneta Szwęch10.08.2020, 13:15; Aktualizacja: 10.08.2020, 13:22
Prawo wieczystego użytkowania gruntu, które zostało zakwalifikowane jako towar, ujmuje się w księgach rachunkowych w cenie nabycia

Prawo wieczystego użytkowania gruntu, które zostało zakwalifikowane jako towar, ujmuje się w księgach rachunkowych w cenie nabyciaźródło: ShutterStock

Jednostka prowadząca działalność deweloperską zakupiła prawo wieczystego użytkowania gruntu, na którym w przyszłości wybuduje budynki mieszkalne. W jaki sposób należy ująć w księgach rachunkowych zakupione prawo?

W przypadku działalności deweloperskiej pomocny w rozwiązywaniu problemów związanych z właściwym ujmowaniem zdarzeń w księgach rachunkowych jednostki jest Krajowy Standard Rachunkowości nr 8 „Działalność deweloperska” (KSR nr 8). Możliwość jego stosowania wynika z art. 10 ust. 3 ustawy o rachunkowości (dalej; u.r.), który stanowi, że jednostki mogą stosować krajowe standardy rachunkowości wydane przez KSR w sprawach, które nie zostały uregulowane przepisami ustawy o rachunkowości.

Co w KSR


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane