Fiskus może skorzystać na covidowych weselach. Listy gości będą obowiązkowe?

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska10.08.2020, 09:35; Aktualizacja: 10.08.2020, 09:49
Wielokrotnie w mediach nagłaśniane były już sytuacje, w których urzędy skarbowe prosiły państwa młodych lub domy weselne o listę gości

Wielokrotnie w mediach nagłaśniane były już sytuacje, w których urzędy skarbowe prosiły państwa młodych lub domy weselne o listę gościźródło: ShutterStock

Jeżeli rosnąca liczba zakażeń koronawirusem przekona rząd do wprowadzenia wymogu sporządzania list gości weselnych i ich rejestrowanie, skorzystają na tym też organy podatkowe. Pojawiły się apele, aby wykazy były jak najszybciej niszczone.

Już dziś, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem u gości weselnych należy sporządzić ich listę i udostępnić ją głównemu inspektorowi sanitarnemu.

Niedługo jednak sporządzanie podobnych wykazów może być obowiązkowe. W związku z rekordowym przyrostem liczby zakażonych rząd zapowiedział już nowe restrykcje w organizacji wesel. Jednym z nich ma być każdorazowe (a więc nie tylko, gdy pojawi się podejrzenie zakażenia) przekazywanie listy gości weselnych GIS.

Skarbówka może skorzystać


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Jurek5(2020-08-10 16:10) Zgłoś naruszenie 30

  Już teraz noszenie maseczek jest obowiązkowe, a prawie nikt tego nie przestrzega ani nie egzekwuje (proponuję przejść się w weekend promenadą w Łebie czy Międzyzdrojach). I co, ktoś będzie przestrzegał przepisów i rejestrował wesela? Żartujecie sobie.

  Odpowiedz
 • bic(2020-08-10 14:38) Zgłoś naruszenie 50

  I co z tego, że będą obowiązkowe? Będzie przepytywanie gości, ile zjedli i domierzenie podatku do faktury VAT? Czy wezwanie pary młodej na przesłuchanie, ile kasy dostali? To nie jest normalne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • akl(2020-08-10 12:08) Zgłoś naruszenie 41

  Nagle okaże się, że wielu organizatorów takich wesel i innych imprez okolicznościowych osiąga bardzo duże przychody.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane