statystyki

Laptop ułatwia życie, ale dochodu nie pomniejsza

autor: Patrycja Dudek09.07.2020, 17:00
Wydatki na cele rehabilitacyjne ustala się na podstawie dokumentu stwierdzającego ich poniesienie, zawierającego w szczególności: dane identyfikujące kupującego i sprzedającego, rodzaj zakupionego towaru lub usługi oraz kwotę zapłaty. Paragon nie wystarczy, bo nie pozwala zidentyfikować kupującego.

Wydatki na cele rehabilitacyjne ustala się na podstawie dokumentu stwierdzającego ich poniesienie, zawierającego w szczególności: dane identyfikujące kupującego i sprzedającego, rodzaj zakupionego towaru lub usługi oraz kwotę zapłaty. Paragon nie wystarczy, bo nie pozwala zidentyfikować kupującego.źródło: ShutterStock

Seniorka, która kupiła komputer, by stać się bardziej samodzielna, nie odliczy wydatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej i to nie tylko dlatego, że zamiast faktury wzięła paragon – wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Spytała o to kobieta, która ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności i cierpi – jak podała – na liczne przypadłości (depresję, schizofrenię, zwyrodnienie kręgosłupa). Komputer kupiła, by stać się bardziej samodzielna: robić zakupy przez internet, kontaktować się z urzędami i relaksować się przy słuchaniu muzyki, co miało pozytywnie wpłynąć na jej zdrowie psychiczne.

Poinformowała, że za laptop zapłaciła 1300 zł, ma na to paragon i potwierdzenie przelewu. Wyjaśniła, że nie ma faktury i już jej nie będzie miała, bo sklep został zamknięty.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane