statystyki

W jaki sposób rozliczyć księgowo różne formy pomocy otrzymanej przez firmę w ramach tarcz antykryzysowych

autor: Karolina Pawlak01.06.2020, 11:43; Aktualizacja: 01.06.2020, 11:43
W przypadku gdy jednostka prowadzi księgi rachunkowe, wsparcie takie powinno być odzwierciedlone w tych księgach, a następnie odpowiednio zaprezentowane w sprawozdaniu finansowym.

W przypadku gdy jednostka prowadzi księgi rachunkowe, wsparcie takie powinno być odzwierciedlone w tych księgach, a następnie odpowiednio zaprezentowane w sprawozdaniu finansowym.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy ubiegają się o różnego rodzaju pomoc w ramach kolejnych tarcz antykryzysowych. W przypadku gdy jednostka prowadzi księgi rachunkowe, wsparcie takie powinno być odzwierciedlone w tych księgach, a następnie odpowiednio zaprezentowane w sprawozdaniu finansowym.

W przypadku uzyskiwania wsparcia bezzwrotnego generalnie stanowi ono pozostały przychód operacyjny jednostki. Jest ono bowiem pośrednio związane z prowadzoną działalnością operacyjną i spełnia tym samym wymogi wynikające z art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o rachunkowości (dalej: u.r.).

Wynagrodzenia i składki ZUS

Z takim ujęciem będziemy mieli do czynienia zarówno w przypadku umarzania składek ZUS, jak i dofinansowywania do wynagrodzeń czy składek ZUS.


Pozostało 93% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane