statystyki

Jak rozumieć przepisy tarczy antykryzysowej? MF wyda oficjalne objaśnienia

autor: Mariusz Szulc01.06.2020, 18:00; Aktualizacja: 01.06.2020, 19:26
W objaśnieniach minister odniesie się m.in. do kwestii zwolnienia z opłaty prolongacyjnej na podstawie art. 15za tarczy antykryzysowej z 31 marca 2020 r.

W objaśnieniach minister odniesie się m.in. do kwestii zwolnienia z opłaty prolongacyjnej na podstawie art. 15za tarczy antykryzysowej z 31 marca 2020 r.źródło: ShutterStock

Minister finansów wyda w najbliższym czasie urzędowe objaśnienia w sprawie obowiązków podatkowych związanych z COVID-19 – poinformował wiceminister Jan Sarnowski w odpowiedzi na wniosek rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw.

Zapowiedział, że w objaśnieniach minister odniesie się m.in. do kwestii zwolnienia z opłaty prolongacyjnej na podstawie art. 15za tarczy antykryzysowej z 31 marca 2020 r. (Dz.U. poz. 568). Zgodnie z tym przepisem fiskus nie pobiera opłaty przy wydawaniu decyzji odraczających termin płatności lub rozkładających na raty podatek lub zaległość podatkową.

Dotyczy to wyłącznie pomocy przyznanej w odpowiedzi na wniosek podatnika złożony w okresie obowiązywania stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego ogłoszonych w związku z koronawirusem albo w okresie 30 dni po ich odwołaniu.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane