statystyki

Usługi na rzecz spółki to nie praca własna

autor: Grzegorz Koper20.05.2020, 08:35; Aktualizacja: 20.05.2020, 08:40
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Dodatkowo dyrektor KIS przypomniał o art. 23m ust. 1 pkt 4 lit. c ustawy o PIT, zgodnie z którym spółka niemająca osobowości prawnej i jej wspólnicy są podmiotami powiązanymiźródło: ShutterStock

Wynagrodzenie za usługi świadczone spółce przez jej wspólnika w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej mogą być kosztem podatkowym w spółce – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wniosek o wydanie interpretacji złożyła radca prawny wykonująca swój zawód w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i jednocześnie będąca wspólnikiem w spółce partnerskiej zajmującej się doradztwem prawnym i podatkowym. W ramach działalności indywidualnej kobieta chciała odpłatnie świadczyć usługi doradztwa na rzecz spółki, której jest wspólnikiem. Spytała, czy wynagrodzenie z tego tytułu, wypłacane jej przez spółkę, będzie kosztami uzyskania przychodu z działalności prowadzonej w spółce w części, w której ona sama jako wspólnik uczestniczy w zyskach.

Jej wątpliwości wzięły się z tego, że zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy o PIT praca własna nie jest kosztem uzyskania przychodów.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane