statystyki

Usługi na rzecz spółki to nie praca własna

autor: Grzegorz Koper20.05.2020, 08:35; Aktualizacja: 20.05.2020, 08:40
kalkulator, podatki, księgowość, biuro, biznes, praca

Dodatkowo dyrektor KIS przypomniał o art. 23m ust. 1 pkt 4 lit. c ustawy o PIT, zgodnie z którym spółka niemająca osobowości prawnej i jej wspólnicy są podmiotami powiązanymiźródło: ShutterStock

Wynagrodzenie za usługi świadczone spółce przez jej wspólnika w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej mogą być kosztem podatkowym w spółce – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wniosek o wydanie interpretacji złożyła radca prawny wykonująca swój zawód w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej i jednocześnie będąca wspólnikiem w spółce partnerskiej zajmującej się doradztwem prawnym i podatkowym. W ramach działalności indywidualnej kobieta chciała odpłatnie świadczyć usługi doradztwa na rzecz spółki, której jest wspólnikiem. Spytała, czy wynagrodzenie z tego tytułu, wypłacane jej przez spółkę, będzie kosztami uzyskania przychodu z działalności prowadzonej w spółce w części, w której ona sama jako wspólnik uczestniczy w zyskach.

Jej wątpliwości wzięły się z tego, że zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 10 ustawy o PIT praca własna nie jest kosztem uzyskania przychodów.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane