statystyki

Wspólnicy sami wyceniają wkład do spółki

autor: Grzegorz Koper18.05.2020, 18:00
Wniesienie wkładu jest czynnością zmiany umowy spółki i podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Pytanie dotyczyło tego, jak określić podstawę opodatkowania, gdy wspólnicy planowali wnieść do spółki jawnej przedsiębiorstwo, które otrzymali w darowiźnie od matki (każdy dostał połowę udziałów)

Wniesienie wkładu jest czynnością zmiany umowy spółki i podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Pytanie dotyczyło tego, jak określić podstawę opodatkowania, gdy wspólnicy planowali wnieść do spółki jawnej przedsiębiorstwo, które otrzymali w darowiźnie od matki (każdy dostał połowę udziałów)źródło: ShutterStock

Przy wnoszeniu do spółki jawnej wkładu niepieniężnego podstawą opodatkowania nie jest wartość rynkowa tego wkładu, tylko wartość określona w umowie – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wniesienie wkładu jest czynnością zmiany umowy spółki i podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Pytanie dotyczyło tego, jak określić podstawę opodatkowania, gdy wspólnicy planowali wnieść do spółki jawnej przedsiębiorstwo, które otrzymali w darowiźnie od matki (każdy dostał połowę udziałów).


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane