statystyki

Ulga w podatku od spadków nie dla każdego opiekuna

autor: Patrycja Dudek27.04.2020, 18:00
Warunkiem preferencji jest sprawowanie opieki nad przyszłym spadkodawcą „na podstawie pisemnej umowy z podpisem notarialnie poświadczonym, przez co najmniej 2 lata od dnia poświadczenia podpisów przez notariusza”

Warunkiem preferencji jest sprawowanie opieki nad przyszłym spadkodawcą „na podstawie pisemnej umowy z podpisem notarialnie poświadczonym, przez co najmniej 2 lata od dnia poświadczenia podpisów przez notariusza”źródło: ShutterStock

Osoba postronna nie zapłaci daniny od odziedziczonej nieruchomości, jeśli poświadczyła u notariusza umowę o sprawowanie opieki i następnie przez co najmniej dwa lata opiekowała się przyszłym spadkodawcą.

Nie wystarczy zapis w umowie, że opieka była sprawowana już wcześniej. Dwa lata muszą upłynąć od poświadczenia u notariusza podpisów pod umową – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

To ważna przestroga dla osób, które od dłuższego czasu sprawują taką opiekę, a teraz chciałyby to poświadczyć, aby w przyszłości skorzystać ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane