statystyki

Alkohol do dezynfekcji pięć dni bez akcyzy

autor: Łukasz Zalewski24.03.2020, 06:01; Aktualizacja: 24.03.2020, 07:46
podatki akcyza

podatki akcyzaźródło: ShutterStock

Od wczoraj do piątku 27 marca br. alkohol etylowy zużyty do produkcji płynów dezynfekujących stosowanych do walki z koronawirusem będzie zwolniony z akcyzy.

 Dzieje się tak na podstawie rozporządzenia ministra finansów (Dz.U. z 2020 r. poz. 500). Ze zwolnienia będą mogły skorzystać firmy produkujące płyny dezynfekujące na bazie alkoholu etylowego, ale tylko te, które dostarczą produkt do Agencji Rezerw Materiałowych lub Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych na potrzeby przekazania go do celów związanych ze zwalczaniem koronawirusa.

Aby skorzystać ze zwolnienia z akcyzy, trzeba spełnić określone warunki. Przede wszystkim wymagana jest fizyczna obecność funkcjonariusza służby celno-skarbowej przy określonych czynnościach, takich jak: użycie alkoholu etylowego do produkcji produktów biobójczych, konfekcjonowanie produktów biobójczych, czyli przygotowanie ich do sprzedaży, wydawanie płynu z magazynu producenta, podmiotu konfekcjonującego, Agencji Rezerw Materiałowych lub Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno -Przeciwepidemicznych.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane