statystyki

Skarbówka będzie skanować internet za pomocą inteligentnych robotów

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska17.03.2020, 07:28; Aktualizacja: 17.03.2020, 07:36
internet, hakerzy, bezpieczeństwo

Nowe narzędzie znacząco ułatwi pracę Centrum Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej. Nie będzie natomiast przeszukiwać Facebooka ani Instagramuźródło: ShutterStock

Skarbówka zacznie korzystać z inteligentnych robotów sieciowych. Za ich pomocą będzie szukać ofert sprzedaży kosztów, treści związanych z hazardem albo przemytem papierosów bądź alkoholu.

Plany w tym zakresie powstały, zanim jeszcze pojawił się koronawirus, ale kryzysowe sytuacje szczególnie sprzyjają rozwojowi nowych narzędzi technologicznych. I w takich właśnie sytuacjach mogą się szczególnie sprawdzić. Nowe narzędzie nie będzie natomiast przeszukiwać portali społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

Krajowa Administracja Skarbowa już dziś wykorzystuje inne narzędzie informatyczne − Silnik Analiz. I notuje w tym zakresie coraz lepsze efekty.

Z oficjalnych statystyk MF wynika, że Silnik Analiz pozwolił wykryć w 2019 r. nieprawidłowości w VAT na kwotę 373,2 mln zł. Oprócz tego w samym tylko grudniu 2019 r. dzięki Silnikowi Analiz (oraz współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych) wykryto nieprawidłowości w PIT na ponad 42 mln zł – poinformowała KAS w styczniu br.

Inteligentne roboty


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA (2020-03-18 15:32) Zgłoś naruszenie 01

    Przecież można umieścić robota u podatnika - w domu ... (drinki by zapodał .... , do pieca podrzucił ... , no i salda zweryfikował ) , co nie , PO*eby ???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane