statystyki

Funkcjonariusze KAS dostaną terminale płatnicze. Sankcje przewozowe bez gotówki

autor: Mariusz Szulc25.02.2020, 08:57; Aktualizacja: 25.02.2020, 08:59
Karty płatnicze, terminal

Ma to być pierwszy etap wdrażania programu „Polska bezgotówkowa” w skarbówce. KAS zawarła w tej sprawie 20 lutego 2020 r. porozumienie z fundacją Polska Bezgotówkowaźródło: ShutterStock

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy kontrolują firmy transportowe i kierowców w terenie, zostaną wyposażeni w terminale płatnicze.

Dzięki temu bezgotówkowo, np. kartą płatniczą, będzie można płacić mandaty za naruszenie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu olejem opałowym, zwanej potocznie pakietem przewozowym (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2332) – dowiedział się DGP.

Ma to być pierwszy etap wdrażania programu „Polska bezgotówkowa” w skarbówce. KAS zawarła w tej sprawie 20 lutego 2020 r. porozumienie z fundacją Polska Bezgotówkowa. Fundacja, oraz firmowany przez nią program, działają od stycznia 2018 r. Od tego czasu sfinansowała ponad 250 tys. terminali płatniczych, których używają m.in. policja drogowa i jednostki samorządu terytorialnego.

Zgodnie z art. 32 pakietu przewozowego funkcjonariusze KAS mogą nakładać na kierowców mandaty, jeśli wykryją, że przewożony towar nie został zgłoszony do bazy SENT, albo kierujący nie mają sprawnego lokalizatora GSM/GPRSM. Za takie uchybienia grozi mandat w wysokości od 5 tys. do 7,5 tys. zł.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane