statystyki

Funkcjonariusze KAS dostaną terminale płatnicze. Sankcje przewozowe bez gotówki

autor: Mariusz Szulc25.02.2020, 08:57; Aktualizacja: 25.02.2020, 08:59
Karty płatnicze, terminal

Ma to być pierwszy etap wdrażania programu „Polska bezgotówkowa” w skarbówce. KAS zawarła w tej sprawie 20 lutego 2020 r. porozumienie z fundacją Polska Bezgotówkowaźródło: ShutterStock

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy kontrolują firmy transportowe i kierowców w terenie, zostaną wyposażeni w terminale płatnicze.

Dzięki temu bezgotówkowo, np. kartą płatniczą, będzie można płacić mandaty za naruszenie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu olejem opałowym, zwanej potocznie pakietem przewozowym (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2332) – dowiedział się DGP.

Ma to być pierwszy etap wdrażania programu „Polska bezgotówkowa” w skarbówce. KAS zawarła w tej sprawie 20 lutego 2020 r. porozumienie z fundacją Polska Bezgotówkowa. Fundacja, oraz firmowany przez nią program, działają od stycznia 2018 r. Od tego czasu sfinansowała ponad 250 tys. terminali płatniczych, których używają m.in. policja drogowa i jednostki samorządu terytorialnego.

Zgodnie z art. 32 pakietu przewozowego funkcjonariusze KAS mogą nakładać na kierowców mandaty, jeśli wykryją, że przewożony towar nie został zgłoszony do bazy SENT, albo kierujący nie mają sprawnego lokalizatora GSM/GPRSM. Za takie uchybienia grozi mandat w wysokości od 5 tys. do 7,5 tys. zł.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane