statystyki

WSA: Cesja leasingu sprzed 2019 r. nie pozbawia prawa do korzyści

autor: Agnieszka Pokojska25.02.2020, 19:00
Chodzi o obowiązujące od ponad roku przepisy, które wprowadziły limit w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodu rat od leasingu samochodu osobowego. Wynosi on 150 tys. zł.

Chodzi o obowiązujące od ponad roku przepisy, które wprowadziły limit w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodu rat od leasingu samochodu osobowego. Wynosi on 150 tys. zł.źródło: ShutterStock

Zmiana strony umowy zawartej przed 1 stycznia 2019 r. nie pozbawia prawa do odliczania rat leasingowych na preferencyjnych zasadach sprzed nowelizacji – orzekł WSA w Gliwicach.

Sąd podważył wykładnię dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, który konsekwentnie twierdzi co innego w interpretacjach indywidualnych.

Chodzi o obowiązujące od ponad roku przepisy, które wprowadziły limit w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodu rat od leasingu samochodu osobowego. Wynosi on 150 tys. zł. Ograniczenie to nie dotyczy umów zawartych do końca 2018 r., ale pod warunkiem, że umowa nie zostanie zmieniona ani odnowiona. Zastrzeżenie to wynika z art. 8 ust. 2 ustawy nowelizującej z 23 października 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 2159).

Zmiana leasingobiorcy


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane