W tym podcaście skupimy się na kosztach nielimitowanych, które przewiduje ustawa o PIT w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Skupimy się na trzech takich wydatkach, związanych z: przystosowaniem pojazdów mechanicznych, adaptacją i wyposażeniem mieszkań oraz budynków mieszkalnych, a także zakupie i naprawie indywidualnego sprzętu i urządzeń, jak np. komputer czy tablet. Przyjrzymy się praktycznym kwestiom i interpretacjom podatkowym, dotyczącym takich odliczeń.

W ostatnim odcinku mówiłam o możliwości rozliczenia wydatków limitowanych w ramach preferencji dla odrób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Można go odsłuchać na stronie podcast.gazetaprawna.pl. Dziś powiem o trzech wydatkach nielimitowanych. Ich wysokość trzeba udokumentować np. fakturą, bo znane muszą być m.in. dane kupującego.

Chodzi o:

  • przystosowanie pojazdów mechanicznych,
  • adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych,
  • zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych.

Jeżeli chodzi o pierwsze odliczenie, to warto wspomnieć, że chodzi tu o wydatki, których skutkiem jest "przerobienie" samochodu w taki sposób, który umożliwi korzystnie z niego osobie niepełnosprawnej. Przeróbki muszą być dostosowane do charakteru niepełnosprawności.

Przesłuchaj Podcastu!

➡️ Słuchaj podcastów DGPtalk: Obiektywnie o Biznesie:
Spotify http://prawna.pl/spotify
iTunes Podcast http://prawna.pl/itunes
Google Podcast http://prawna.pl/google
Strona DGPtalk https://podcast.gazetaprawna.pl