statystyki

Split payment. Wielostronna kompensata też musi być podzielona

autor: Mariusz Szulc04.02.2020, 08:21; Aktualizacja: 04.02.2020, 08:22
Podzielonej płatności nie trzeba stosować jedynie, gdy kompensata dotyczy dwóch podmiotów – stwierdził dyrektor KIS

Podzielonej płatności nie trzeba stosować jedynie, gdy kompensata dotyczy dwóch podmiotów – stwierdził dyrektor KISźródło: ShutterStock

Kto uczestniczy w wielostronnej kompensacie należności i zobowiązań, realizowanej w ramach grupy kapitałowej, nie uniknie obowiązkowego split paymentu, gdy w grę wchodzą towary i usługi z załącznika nr 15 do ustawy o VAT.

Podzielonej płatności nie trzeba stosować jedynie, gdy kompensata dotyczy dwóch podmiotów – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Pytanie zadała spółka należąca do międzynarodowego koncernu. Handlowała głównie z brytyjskim podmiotem powiązanym. Sprzedawała mu swoje wyroby i kupowała od niego komponenty. Jedne i drugie znalazły się od listopada 2019 r. w załączniku nr 15 do ustawy o VAT. To oznacza, że jeśli kwota na fakturze przekroczy 15 tys. zł, to zapłata powinna być w mechanizmie podzielonej płatności (ang. split payment).


Pozostało jeszcze 60% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane