statystyki

Strefy ekonomiczne. Nowe zasady zwolnienia z CIT także dla starych inwestorów

autor: Magdalena Majkowska04.02.2020, 08:15; Aktualizacja: 04.02.2020, 08:16
Duzi przedsiębiorcy mogli wnioskować o zmianę podstawy zwolnienia i stosować nowe zasady wynikające z ustawy o CIT

Duzi przedsiębiorcy mogli wnioskować o zmianę podstawy zwolnienia i stosować nowe zasady wynikające z ustawy o CITźródło: ShutterStock

Starzy i duzi przedsiębiorcy strefowi mogli po zmianie przepisów od 1 maja 2004 r. wnioskować o nowe zasady zwolnienia wynikające z ustawy o CIT – potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Sprawa dotyczyła spółki, która od 1998 r. posiadała zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej (zmienione w 2004 r.). Miała status tzw. starego przedsiębiorcy z uwagi na otrzymanie zezwolenia przed 1 stycznia 2001 r.

Spółka rozważała zbycie niektórych składników majątkowych, z którymi były związane wydatki inwestycyjne poniesione w celu realizacji zobowiązań zawartych w zezwoleniu. Chciała się upewnić, że w takiej sytuacji utrzyma zwolnienie określone w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT zarówno za lata podatkowe już zakończone, jak i za kolejne.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane