statystyki

Senat przyjął zmiany w podatkach dochodowych

autor: Agnieszka Pokojska20.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 03.03.2020, 16:33
Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania.

Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania.źródło: ShutterStock

Skarbówka nie wypełni zeznań rocznych PIT przedsiębiorcom, fiskus wesprze natomiast elektromobilność. Pierwsza ustawa po porwakach wróci do Sejmu, a druga trafi do podpisu prezydenta.

Pierwsza wprowadzi zmiany w zakresie usługi Twój ePIT. Zgodnie z nowelizacją w 2020 r. Krajowa Administracja Skarbowa wypełni PIT-28 i PIT-36 nie wszystkim podatnikom, jak pierwotnie planowano, ale tym, którzy nie rozliczają dochodów z działalności gospodarczej. Wypełni więc je np. podatnikom uzyskującym dochody z najmu prywatnego i to zarówno, gdy są one opodatkowane według skali (PIT-36), jak i gdy wynajmujący płaci ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28).

Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania. To oznacza, że wypełnione zeznania podatnik musi jeszcze zaakceptować. Bez tego takie zeznanie nie będzie traktowane jako złożone.

Automatycznie akceptowane są tylko wypełnione przez skarbówkę zeznania PIT-37 i PIT-38 (chyba że podatnik chciałby nanieść jakieś zmiany albo sam wyśle wypełnione przez siebie zeznanie).


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane