statystyki

Senat przyjął zmiany w podatkach dochodowych

autor: Agnieszka Pokojska20.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 20.01.2020, 10:21
Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania.

Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania.źródło: ShutterStock

Skarbówka nie wypełni zeznań rocznych PIT przedsiębiorcom, fiskus wesprze natomiast elektromobilność. Pierwsza ustawa po porwakach wróci do Sejmu, a druga trafi do podpisu prezydenta.

Pierwsza wprowadzi zmiany w zakresie usługi Twój ePIT. Zgodnie z nowelizacją w 2020 r. Krajowa Administracja Skarbowa wypełni PIT-28 i PIT-36 nie wszystkim podatnikom, jak pierwotnie planowano, ale tym, którzy nie rozliczają dochodów z działalności gospodarczej. Wypełni więc je np. podatnikom uzyskującym dochody z najmu prywatnego i to zarówno, gdy są one opodatkowane według skali (PIT-36), jak i gdy wynajmujący płaci ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (PIT-28).

Należy jednak pamiętać, że w zakresie wypełnionych przez skarbówkę PIT-28 i PIT-36 przepisy nie zakładają automatycznej akceptacji rozliczeń z upływem terminu złożenia zeznania. To oznacza, że wypełnione zeznania podatnik musi jeszcze zaakceptować. Bez tego takie zeznanie nie będzie traktowane jako złożone.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane