"Cukier NIE krzepi!". Eksperci o pomyśle podatku od napojów słodzonych i "małpek"

21.12.2019, 16:54; Aktualizacja: 21.12.2019, 16:54
Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić opłatę od słodkich napojów. Wyniesie 0,70 zł w przypadku dodatku jednej substancji o właściwościach słodzących albo 0,80 zł w przypadku dodatku więcej niż jednej substancji o właściwościach słodzących

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić opłatę od słodkich napojów. Wyniesie 0,70 zł w przypadku dodatku jednej substancji o właściwościach słodzących albo 0,80 zł w przypadku dodatku więcej niż jednej substancji o właściwościach słodzącychźródło: ShutterStock

Nie milkną komentarze po skierowaniu przez resort zdrowia do konsultacji projektu mającego promować prozdrowotne zachowania Polaków. Przewiduje on m.in. opłatę 1 zł za każdą sprzedaną butelkę alkoholu do 300 ml a także 70 lub 80 gr opłaty za słodzony napój.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • ajanato(2019-12-21 20:46) Zgłoś naruszenie 114

    Proponuję rozszerzyć podatek prozdrowotny na paliwa - chodzenie jest zdrowsze...

    Odpowiedz
  • Artur(2019-12-23 07:41) Zgłoś naruszenie 74

    Nareszcie, pytanie tylko czemu tak mało i tak późno?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dość już tych niedorzeczności(2019-12-23 08:42) Zgłoś naruszenie 66

    Kto takie dvrnoty wymyśla? Zabierzecie ludziom pieniądze, to będą biedniejsi. Jak będą biedniejsi to będą kupować produkty tanie czyli tanio produkowane, czyli ze wszystkim tymi chemicznymi zamiennikami. Po drugie wy wcale o nas nie dbacie. Dla przykładu. A co z "randapem" (niedawno o tym przeczytałem w internecie), którym pryskają rzepak albo zboża? Bada to jakaś inspekcja? Laboratoria w sanepidach powiatowych rozpi....liście państwo politykierzy, za to forsa się znalazła na "misie" w Afganistanie albo Iraku, z których mamy jedno wielkie ............ Tylko w sięganiu do cudzej kieszeni jesteście bezbłędni.

    Odpowiedz
  • AntyPO-PiS(2019-12-22 10:14) Zgłoś naruszenie 66

    Proponuję wprowadzić podatek od wprowadzania nowych podatków. Nowy podatek - zerowa pensja posła za dany miesiąc jeśli głosował za, albo jak się wstrzymał.

    Odpowiedz
  • ja proponuję zlikwidować cukier dla tych co(2019-12-22 22:28) Zgłoś naruszenie 51

    zlikwidowali cukrownie,ewentualnie 100% podwyżki za cukier.

    Odpowiedz
  • ajuto(2019-12-23 10:28) Zgłoś naruszenie 43

    Lepiej by się najpierw z siebie wzięli i tyle.

    Odpowiedz
  • Celnik Russky(2019-12-22 22:30) Zgłoś naruszenie 45

    Hasło komunistyczne nr 1: "To dla WASZEGO dobra!" Nie chodzi o nasz dziury w budżecie, brak miliardów na samoloty, których nie będzie można naprawiać w kraju, dodatkowe miliony dla byłych weteranów Czegośtam, którym "się należy". To NASZA DBAŁOŚĆ o WASZE ZDROWIE!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz