statystyki

Maleją szanse na podwyżkę cen gazu LPG

autor: Mariusz Szulc09.12.2019, 07:00; Aktualizacja: 09.12.2019, 07:27
gaz, lpg, samochód, paliwa

gaz, lpg, samochód, paliwaźródło: ShutterStock

Elektroniczny dokument dostawy w akcyzie będzie mógł być stosowany do 31 stycznia 2021 r. – wynika z projektu grupy posłów PiS, który wpłynął już do Sejmu.

Tym samym pojawia się duża szansa, że przedsiębiorcy unikną niespodziewanych kosztów podatkowych, które groziłyby im od początku przyszłego roku. Problem opisywaliśmy w DGP 235/2019 „Od 2020 r. mogą zdrożeć paliwo lotnicze i gaz LPG”. Dotyczy on katalogu wyrobów akcyzowych, które są wolne od podatku ze względu na ich przeznaczenie. Jest to np. paliwo lotnicze, żeglugowe, gaz LPG do celów opałowych, alkohol etylowy wykorzystywany przez apteki i przemysł spożywczy, wyroby dla przemysłu chemicznego.

Warunkiem stosowania zwolnienia jest dokumentowanie sprzedaży papierowym (albo elektronicznym) dokumentem dostawy. Papierowe dokumenty miały nie być stosowane już od początku 2019 r., ale na prośbę przedsiębiorców przedłużono ten termin o rok. Wynika to z przepisów zgłoszonych w grudniu 2018 r. przez grupę posłów PiS (Dz.U. z 2018 r. poz. 2511).


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane