statystyki

Taksówkarze zostali bez ulgi na kasę. Branża nie kryje oburzenia

autor: Agnieszka Pokojska02.12.2019, 08:43; Aktualizacja: 02.12.2019, 08:43
TAXI, taksówka

Kto chce rozpocząć przewóz osób, nie odzyska dziś 700 zł na zakup kasy. Dlaczego? Producenci nie wytwarzają dla tej branży urządzeń działających online, a tylko takie uprawniają do częściowego zwrotu wydatku.źródło: ShutterStock

Kto chce rozpocząć przewóz osób, nie odzyska dziś 700 zł na zakup kasy. Dlaczego? Producenci nie wytwarzają dla tej branży urządzeń działających online, a tylko takie uprawniają do częściowego zwrotu wydatku.

Taksówkarze nie kryją oburzenia. Jeden z nich właśnie założył firmę. Musiał kupić kasę, bo dla jego usług nie ma zastosowania zwolnienie do 20 tys. zł obrotu (rozporządzenie ministra finansów z 31 grudnia 2018 r., Dz.U. poz. 2519). Chciał skorzystać z ulgi na zakup takiego sprzętu. Przysługuje ona maksymalnie do wysokości 700 zł, ale obecnie jest przewidziana tylko przy zakupie urządzeń działających online. To skutek nowelizacji z 15 marca 2019 r. (Dz.U. z 2019 r. poz. 675), która weszła w życie ponad pół roku temu.

Taksówkarz gotów jest taką kupić, gdyby nie to, że dla jego branży – jak się okazuje – nie ma na rynku takich kas.

Muszą one się pojawić w sprzedaży najpóźniej z początkiem 2023 r., bo wówczas nie będzie już vw obrocie innych kas niż te, które powinny przesłać fiskusowi dane w czasie rzeczywistym. Co do tego czasu?

Wprawdzie producenci wytwarzają już urządzenia online, lecz nie takie, których mogą używać taksówkarze. W taksówce kasa musi być specjalna, bo połączona z taksometrem, a takich w wersji online nie wytwarza dziś żaden producent.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane