statystyki

Wydatki na usługi niematerialne: Można jeszcze uratować ubiegłoroczne koszty

autor: Mariusz Szulc, Magdalena Majkowska28.11.2019, 07:00; Aktualizacja: 28.11.2019, 07:24
W ostatecznej wersji ustawy nie ma przepisów o tzw. uproszczonych porozumieniach cenowych. Z założenia miały być one tańsze (20 tys. zł wobec nawet 200 tys. zł, które trzeba zapłacić, składając wnioski o tradycyjne APA). Miały być też łatwiejsze w realizacji (uproszczona procedura trwałaby maksymalnie trzy miesiące).

W ostatecznej wersji ustawy nie ma przepisów o tzw. uproszczonych porozumieniach cenowych. Z założenia miały być one tańsze (20 tys. zł wobec nawet 200 tys. zł, które trzeba zapłacić, składając wnioski o tradycyjne APA). Miały być też łatwiejsze w realizacji (uproszczona procedura trwałaby maksymalnie trzy miesiące).źródło: ShutterStock

Podatnicy, którzy chcą „obronić” poniesione w 2018 r. wydatki na usługi niematerialne od podmiotów powiązanych, mogą to zrobić tylko do końca 2019 r.

Wynika tak z ustawy z 16 października br. o rozstrzyganiu sporów zbiorowych dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych (Dz.U. poz. 2200).

Jutro wchodzi w życie większość jej regulacji. Czekają na to zarówno podatnicy, jak i doradcy. Nowe przepisy dają bowiem możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu całości wydatków poniesionych w 2018 r. na usługi niematerialne. Dzięki temu da się uniknąć ograniczenia wynikającego z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane