statystyki

Wydatki na usługi niematerialne: Można jeszcze uratować ubiegłoroczne koszty

autor: Mariusz Szulc, Magdalena Majkowska28.11.2019, 07:00; Aktualizacja: 28.11.2019, 07:24
W ostatecznej wersji ustawy nie ma przepisów o tzw. uproszczonych porozumieniach cenowych. Z założenia miały być one tańsze (20 tys. zł wobec nawet 200 tys. zł, które trzeba zapłacić, składając wnioski o tradycyjne APA). Miały być też łatwiejsze w realizacji (uproszczona procedura trwałaby maksymalnie trzy miesiące).

W ostatecznej wersji ustawy nie ma przepisów o tzw. uproszczonych porozumieniach cenowych. Z założenia miały być one tańsze (20 tys. zł wobec nawet 200 tys. zł, które trzeba zapłacić, składając wnioski o tradycyjne APA). Miały być też łatwiejsze w realizacji (uproszczona procedura trwałaby maksymalnie trzy miesiące).źródło: ShutterStock

Podatnicy, którzy chcą „obronić” poniesione w 2018 r. wydatki na usługi niematerialne od podmiotów powiązanych, mogą to zrobić tylko do końca 2019 r.

Wynika tak z ustawy z 16 października br. o rozstrzyganiu sporów zbiorowych dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych (Dz.U. poz. 2200).

Jutro wchodzi w życie większość jej regulacji. Czekają na to zarówno podatnicy, jak i doradcy. Nowe przepisy dają bowiem możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu całości wydatków poniesionych w 2018 r. na usługi niematerialne. Dzięki temu da się uniknąć ograniczenia wynikającego z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane