statystyki

Wiążąca Informacja Stawkowa: Wniosek można składać elektronicznie. Jak to zrobić? Ile to kosztuje?

autor: Agnieszka Pokojska05.11.2019, 08:36; Aktualizacja: 12.11.2019, 15:17
Za WIS trzeba zapłacić zasadniczo 40 zł, ale kwotę tę mnoży się przez liczbę towarów i usług składających się na jedną czynność podlegającą opodatkowaniu, o którą spyta podatnik.

Za WIS trzeba zapłacić zasadniczo 40 zł, ale kwotę tę mnoży się przez liczbę towarów i usług składających się na jedną czynność podlegającą opodatkowaniu, o którą spyta podatnik.źródło: ShutterStock

Wniosek o wiążącą informację stawkową (WIS) oraz załączniki do niego (np. fotografie, schematy, katalogi, atesty, instrukcje, informacje od producenta) można kierować do Krajowej Informacji Skarbowej przez e-PUAP – wynika z informacji opublikowanej wczoraj przez KIS.

Dokumenty wysyłane przez e-PUAP należy kierować na adres skrytki: /KIS/wnioski.

Można je też wysyłać w formie papierowej, na ten sam adres, na który są wysyłane wnioski o wydanie interpretacji indywidualnej: ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała.

Wzór wniosku o WIS oraz inne informacje dostępne są na stronie internetowej www.kis.gov.p (w zakładce Załatwianie spraw/Wiążąca informacja stawkowa).

Opłaty za wydanie WIS lub z tytułu ewentualnych badań bądź analiz należy wnosić na konto KIS nr 25 1010 1212 0064 6422 3100 0000.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane