statystyki

Wiążąca Informacja Stawkowa: Wniosek można składać elektronicznie. Jak to zrobić? Ile to kosztuje?

autor: Agnieszka Pokojska05.11.2019, 08:36; Aktualizacja: 12.11.2019, 15:17
Za WIS trzeba zapłacić zasadniczo 40 zł, ale kwotę tę mnoży się przez liczbę towarów i usług składających się na jedną czynność podlegającą opodatkowaniu, o którą spyta podatnik.

Za WIS trzeba zapłacić zasadniczo 40 zł, ale kwotę tę mnoży się przez liczbę towarów i usług składających się na jedną czynność podlegającą opodatkowaniu, o którą spyta podatnik.źródło: ShutterStock

Wniosek o wiążącą informację stawkową (WIS) oraz załączniki do niego (np. fotografie, schematy, katalogi, atesty, instrukcje, informacje od producenta) można kierować do Krajowej Informacji Skarbowej przez e-PUAP – wynika z informacji opublikowanej wczoraj przez KIS.

Dokumenty wysyłane przez e-PUAP należy kierować na adres skrytki: /KIS/wnioski.

Można je też wysyłać w formie papierowej, na ten sam adres, na który są wysyłane wnioski o wydanie interpretacji indywidualnej: ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała.

Wzór wniosku o WIS oraz inne informacje dostępne są na stronie internetowej www.kis.gov.p (w zakładce Załatwianie spraw/Wiążąca informacja stawkowa).

Opłaty za wydanie WIS lub z tytułu ewentualnych badań bądź analiz należy wnosić na konto KIS nr 25 1010 1212 0064 6422 3100 0000.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane