statystyki

Bankowcy sami wyjaśnili przepisy o MDR

autor: Mariusz Szulc09.10.2019, 07:40; Aktualizacja: 09.10.2019, 07:40
Związek Banków Polskich opublikował objaśnienia w sprawie stosowania przepisów o raportowaniu schematów podatkowych w sektorze bankowym. Eksperci nie kryją zaskoczenia.

Związek Banków Polskich opublikował objaśnienia w sprawie stosowania przepisów o raportowaniu schematów podatkowych w sektorze bankowym. Eksperci nie kryją zaskoczenia.źródło: ShutterStock

Związek Banków Polskich opublikował objaśnienia w sprawie stosowania przepisów o raportowaniu schematów podatkowych w sektorze bankowym. Eksperci nie kryją zaskoczenia.

– To chyba pierwszy przypadek w historii, w którym podatnicy sami wydają objaśnienia do przepisów podatkowych – komentuje Jarosław Józefowski, radca prawny w Enodo Advisors.

Co więcej, na początku dokumentu znalazła się formuła o następującym brzmieniu: „Zastosowanie się do niniejszych objaśnień powodować będzie więc objęcie zainteresowanego ochroną przewidzianą w przepisach podatkowych”.

To sugerowałoby, że objaśnienia wydał minister finansów, na podstawie art. 14a par. 1 pkt 2 ordynacji podatkowej (bo tylko w takim wypadku ma zastosowanie ochrona prawna).

Nic bardziej mylnego. Zapytani przez DGP przedstawiciele Ministerstwa Finansów odcinają się od tego dokumentu. Sugerują, że wyszedł on bezpośrednio z sektora bankowego.

Nie chronią przed fiskusem


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane