statystyki

Młody zyskuje, pracodawca nie traci. Kiedy przysługuje zwolnienie z podatku?

autor: Natalia Wytrykowska07.10.2019, 09:56; Aktualizacja: 07.10.2019, 09:57
Czy przysługuje mi zwolnienie z podatku, jeżeli mam podpisaną umowę zlecenie, w której jest podana kwota netto? Mam 24 lata.

Czy przysługuje mi zwolnienie z podatku, jeżeli mam podpisaną umowę zlecenie, w której jest podana kwota netto? Mam 24 lata.źródło: ShutterStock

Czy przysługuje mi zwolnienie z podatku, jeżeli mam podpisaną umowę zlecenie, w której jest podana kwota netto? Mam 24 lata.

Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych (ulga dla młodych) obejmuje również przychody z umów zlecenia, o których mowa w art. 13 pkt 8 ustawy PIT. Ulga dla młodych dotyczy przychodów otrzymanych do ukończenia 26. roku życia.

Zwolnienie można zastosować pod warunkiem, że przychody z wykonywania usług na podstawie umowy zlecenia są uzyskiwane od przedsiębiorcy, np. osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, osoby prawnej (np. spółki z o.o. lub akcyjnej), jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej (np. spółki jawnej).

Zwolnieniem nie są objęte przychody uzyskane na podstawie umów zawieranych w ramach prowadzonej przez podatnika pozarolniczej działalności gospodarczej. Słowem, jeżeli czytelnik wykonuje umowę w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej, to uzyskany w ten sposób przychód nie będzie zwolniony na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy o PIT.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane