statystyki

Fiskus wciąż liczy na pomoc w walce z szarą strefą

autor: Mariusz Szulc17.09.2019, 07:36; Aktualizacja: 17.09.2019, 08:00
Jeszcze bardziej krytyczny w ocenie tej zmiany jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jego zdaniem nakładanie mandatów przez inspektorów handlowych nie zadziała, jeżeli nie otrzymają oni innych uprawnień, np. szerszego prawa do legitymowania osób (a nie tylko w toku kontroli i to wyłącznie, gdy jest to niezbędne dla jej potrzeb).

Jeszcze bardziej krytyczny w ocenie tej zmiany jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jego zdaniem nakładanie mandatów przez inspektorów handlowych nie zadziała, jeżeli nie otrzymają oni innych uprawnień, np. szerszego prawa do legitymowania osób (a nie tylko w toku kontroli i to wyłącznie, gdy jest to niezbędne dla jej potrzeb).źródło: ShutterStock

Resort finansów nie zrezygnował z pomysłu, by strażnicy miejscy i inspektorzy handlowi nakładali mandaty za niewydanie paragonów i nieewidencjonowanie transakcji.

Potwierdziło to biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

Obie służby miałyby też uderzyć w popularne mety, aby zwalczać paserstwo alkoholu, papierosów i tytoniu bez banderoli.

Plany fiskusa nie są nowe, pisaliśmy o nich już dwa lata temu w artykule „Strażnik miejski ukarze za niewydany paragon” (DGP nr 170/2017). Wtedy wynikały one z projektu nowelizacji kodeksu wykroczeń, ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz prawa o ruchu drogowym i ustawy o transporcie drogowym.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane