Przedsiębiorcy wystąpią o WIT tylko cyfrowo

autor: Agnieszka Pokojska11.09.2019, 08:00; Aktualizacja: 11.09.2019, 08:50
Przypomnijmy, że WIT informuje, jak zaszeregować dany towar dla potrzeb poboru cła. Dlatego mogą o nią występować jedynie importerzy oraz eksporterzy.

Przypomnijmy, że WIT informuje, jak zaszeregować dany towar dla potrzeb poboru cła. Dlatego mogą o nią występować jedynie importerzy oraz eksporterzy.źródło: ShutterStock

Od 1 października 2019 r. wnioski o wiążącą informację taryfową (WIT) będzie można składać tylko elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych – PUESC. Poinformowało o tym Ministerstwo Finansów w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Resort podkreślił, że dokumenty złożone od tego dnia w formie papierowej nie zostaną przyjęte. Po 30 września br. korespondencja, począwszy od złożenia wniosku do wydania decyzji WIT, będzie prowadzona wyłącznie elektronicznie – wskazało ministerstwo.

Dodał, że warunkiem koniecznym do ubiegania się o WIT będzie założenie konta na portalu PUESC oraz uzyskanie uprawnienia „Obsługa Wiążącej Informacji Taryfowej”. Trzeba też będzie posiadać numer EORI (Economic Operators Registration and Identification).

Wszystkie informacje dotyczące rejestracji i uzyskania uprawnień do składania e-wniosków o WIT są dostępne na stronie PUESC (zakładka Katalog usług/ e-WIT).


Pozostało 33% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane