statystyki

Przedsiębiorcy wystąpią o WIT tylko cyfrowo

autor: Agnieszka Pokojska11.09.2019, 08:00; Aktualizacja: 11.09.2019, 08:50
Przypomnijmy, że WIT informuje, jak zaszeregować dany towar dla potrzeb poboru cła. Dlatego mogą o nią występować jedynie importerzy oraz eksporterzy.

Przypomnijmy, że WIT informuje, jak zaszeregować dany towar dla potrzeb poboru cła. Dlatego mogą o nią występować jedynie importerzy oraz eksporterzy.źródło: ShutterStock

Od 1 października 2019 r. wnioski o wiążącą informację taryfową (WIT) będzie można składać tylko elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych – PUESC. Poinformowało o tym Ministerstwo Finansów w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Resort podkreślił, że dokumenty złożone od tego dnia w formie papierowej nie zostaną przyjęte. Po 30 września br. korespondencja, począwszy od złożenia wniosku do wydania decyzji WIT, będzie prowadzona wyłącznie elektronicznie – wskazało ministerstwo.

Dodał, że warunkiem koniecznym do ubiegania się o WIT będzie założenie konta na portalu PUESC oraz uzyskanie uprawnienia „Obsługa Wiążącej Informacji Taryfowej”. Trzeba też będzie posiadać numer EORI (Economic Operators Registration and Identification).

Wszystkie informacje dotyczące rejestracji i uzyskania uprawnień do składania e-wniosków o WIT są dostępne na stronie PUESC (zakładka Katalog usług/ e-WIT).


Pozostało jeszcze 33% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane