statystyki

Więcej czasu na uwagi do projektu o wirtualnych kasach

autor: Łukasz Zalewski29.08.2019, 07:00; Aktualizacja: 29.08.2019, 07:21
tablet-technologie

Docelowo papierowe paragony z kas programowych mają być zastąpione cyfrowymi, np. w formie pliku czy e-maila wysyłanego na telefon klienta, ale to dopiero w przyszłości.źródło: ShutterStock

Do 4 września br. można zgłaszać propozycje zmian dotyczące projektu rozporządzenia wprowadzającego kasy fiskalne, które będą miały postać oprogramowania. MF wydłużył czas konsultacji. Pierwotny termin minął wczoraj. Resort poinformował w komunikacie, że przesuwa go do najbliższej środy z uwagi na „duże zainteresowanie strony społecznej” oraz na duże znaczenie projektu.

Chodzi o projekt rozporządzenia, dzięki któremu już od 1 stycznia 2020 r. podatnicy VAT – zarówno czynni, jak i zwolnieni – będą mogli ewidencjonować obrót na tablecie, smartfonie bądź innym urządzeniu. Będą to tzw. kasy programowe.

Już obecnie na rynku funkcjonują kasy fiskalne online, które wysyłają informacje do centralnego repozytorium danych MF. Projektowane rozporządzenie pozwoli natomiast podatnikom na zastąpienie kas online aplikacją. Warunkiem będzie zainstalowanie odpowiedniej aplikacji i podłączenie do internetu. Podatnicy nie będą więc musieli posiadać specjalnego urządzenia fiskalnego.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane