VAT od kart paliwowych wciąż wątpliwy

autor: Agnieszka Pokojska06.08.2019, 08:16; Aktualizacja: 06.08.2019, 08:27
TSUE odniósł się wyłącznie do kart udostępnianych przez spółkę dominującą (Vega International) swoim spółkom zależnym (Vega Poland). Padały jednak głosy, że wyrok ma szerszy zakres i może dotyczyć także innych transakcji z użyciem kart paliwowych.

TSUE odniósł się wyłącznie do kart udostępnianych przez spółkę dominującą (Vega International) swoim spółkom zależnym (Vega Poland). Padały jednak głosy, że wyrok ma szerszy zakres i może dotyczyć także innych transakcji z użyciem kart paliwowych.źródło: ShutterStock

Do 1 września br. można przesyłać do Ministerstwa Finansów uwagi dotyczące rozliczania podatku od bezgotówkowych zakupów na stacjach benzynowych.

Ministerstwo Finansów zastanawia się nad opracowaniem w miarę kompletnego i precyzyjnego zbioru zasad, dzięki któremu podatnicy mogliby łatwiej ustalać, kiedy realizowane przez nich transakcje przy wykorzystaniu kart paliwowych są dostawą towaru lub świadczeniem usługi, a kiedy usługą finansową.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane