statystyki

VAT od kart paliwowych wciąż wątpliwy

autor: Agnieszka Pokojska06.08.2019, 08:16; Aktualizacja: 06.08.2019, 08:27
TSUE odniósł się wyłącznie do kart udostępnianych przez spółkę dominującą (Vega International) swoim spółkom zależnym (Vega Poland). Padały jednak głosy, że wyrok ma szerszy zakres i może dotyczyć także innych transakcji z użyciem kart paliwowych.

TSUE odniósł się wyłącznie do kart udostępnianych przez spółkę dominującą (Vega International) swoim spółkom zależnym (Vega Poland). Padały jednak głosy, że wyrok ma szerszy zakres i może dotyczyć także innych transakcji z użyciem kart paliwowych.źródło: ShutterStock

Do 1 września br. można przesyłać do Ministerstwa Finansów uwagi dotyczące rozliczania podatku od bezgotówkowych zakupów na stacjach benzynowych.

Ministerstwo Finansów zastanawia się nad opracowaniem w miarę kompletnego i precyzyjnego zbioru zasad, dzięki któremu podatnicy mogliby łatwiej ustalać, kiedy realizowane przez nich transakcje przy wykorzystaniu kart paliwowych są dostawą towaru lub świadczeniem usługi, a kiedy usługą finansową.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane