statystyki

Raporty spółek publicznych będą bardziej czytelne

autor: Agnieszka Pokojska05.08.2019, 16:00
Nie dość, że większość informacji jest nieotagowana, to ma formę plików graficznych (pdf). Brakuje uniwersalnego narzędzia, które pozwoliłoby je odczytać. Ma ono zostać udostępnione do końca października.

Nie dość, że większość informacji jest nieotagowana, to ma formę plików graficznych (pdf). Brakuje uniwersalnego narzędzia, które pozwoliłoby je odczytać. Ma ono zostać udostępnione do końca października.źródło: ShutterStock

Sprawozdania skonsolidowane podmiotów giełdowych za 2020 r. będą sporządzanie w nowym formacie – przypomina w komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego.

Od przyszłego roku wszystkie skonsolidowane raporty spółek notowanych na rynkach publicznych Unii będą tworzone w języku raportowania finansowego iXBRL (język oparty na XML, w którym wszystkie informacje sprawozdania finansowego są ustrukturyzowane przez oznaczenie tagami, np. amortyzacja, należności, polityki rachunkowości, informacje w notach do sprawozdania finansowego itp.).

– Można je odczytać za pomocą standardowych przeglądarek internetowych bez użycia dodatkowych narzędzi – tłumaczy Krzysztof Burnos, prezes Kancelarii Biegłych Rewidentów Burnos Audit.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane