statystyki

Zajęcia z ceramiki mogą być bez VAT

autor: Magdalena Majkowska01.07.2019, 07:44; Aktualizacja: 01.07.2019, 07:45
Dyrektor KIS wyjaśnił również, że obrót z tytułu prowadzenia zajęć z ceramiki, jako zwolniony z VAT, nie jest uwzględniany w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.

Dyrektor KIS wyjaśnił również, że obrót z tytułu prowadzenia zajęć z ceramiki, jako zwolniony z VAT, nie jest uwzględniany w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.źródło: ShutterStock

Prowadzenie w szkołach i przedszkolach zajęć z ceramiki jest zwolnione z podatku, jeśli prowadzi je osoba z pedagogicznym wykształceniem – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Pytanie zadała absolwentka pedagogiki, która na terenie szkół i przedszkoli organizuje i prowadzi dla dzieci zajęcia z ceramiki. Opłaty pobiera na podstawie umów podpisanych z rodzicami. Spytała, czy obrót z takiej działalności jest zwolniony przedmiotowo z VAT, a tym samym nie wchodzi do limitu zwolnienia podmiotowego, wynoszącego 200 tys. zł.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane