statystyki

Zajęcia z ceramiki mogą być bez VAT

autor: Magdalena Majkowska01.07.2019, 07:44; Aktualizacja: 01.07.2019, 07:45
Dyrektor KIS wyjaśnił również, że obrót z tytułu prowadzenia zajęć z ceramiki, jako zwolniony z VAT, nie jest uwzględniany w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.

Dyrektor KIS wyjaśnił również, że obrót z tytułu prowadzenia zajęć z ceramiki, jako zwolniony z VAT, nie jest uwzględniany w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.źródło: ShutterStock

Prowadzenie w szkołach i przedszkolach zajęć z ceramiki jest zwolnione z podatku, jeśli prowadzi je osoba z pedagogicznym wykształceniem – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Pytanie zadała absolwentka pedagogiki, która na terenie szkół i przedszkoli organizuje i prowadzi dla dzieci zajęcia z ceramiki. Opłaty pobiera na podstawie umów podpisanych z rodzicami. Spytała, czy obrót z takiej działalności jest zwolniony przedmiotowo z VAT, a tym samym nie wchodzi do limitu zwolnienia podmiotowego, wynoszącego 200 tys. zł.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane