statystyki

Daniny lokalne. Nowe wzory formularzy i możliwość wysyłki przez internet

autor: Łukasz Zalewski01.07.2019, 07:25; Aktualizacja: 01.07.2019, 07:25
Do tej pory każda rada gminy (jest ich w Polsce 2478) ustalała na swoim terenie własne wzory informacji i deklaracji na podatki lokalne.

Do tej pory każda rada gminy (jest ich w Polsce 2478) ustalała na swoim terenie własne wzory informacji i deklaracji na podatki lokalne.źródło: ShutterStock

Właściciele nieruchomości doczekali się jednolitych wzorów informacji i deklaracji na podatki: od nieruchomości, rolny i leśny. Od 1 lipca gminy muszą je przyjmować w formie elektronicznej.

Obie zmiany to efekt nowelizacji z 9 listopada 2018 r. (Dz.U. poz. 2244). Dotyczą one nie tylko przedsiębiorców, ale również osób fizycznych, które informują gminę o posiadanych nieruchomościach i obiektach budowlanych.

Wprawdzie nowelizacja obowiązuje od 1 lipca 2019 r., ale większość osób i firm w pełni skorzysta z nowych wzorów i możliwości przesyłania e-deklaracji lokalnych dopiero od 2020 r.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane