statystyki

KIS: VAT marża nie przy imporcie

autor: Mariusz Szulc27.06.2019, 19:00
TSUE potwierdził w nim, że prawo do procedury VAT marża nie dotyczy sytuacji, gdy podatnik sprowadził towar z importu, rozliczając VAT na zasadach ogólnych.

TSUE potwierdził w nim, że prawo do procedury VAT marża nie dotyczy sytuacji, gdy podatnik sprowadził towar z importu, rozliczając VAT na zasadach ogólnych.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który w celu dalszej odsprzedaży kupuje motocykle i ich części od Białorusinów i Ukraińców, płaci VAT na ogólnych zasadach – wyjaśnił dyrektor KIS.

Mężczyzna, który o to spytał, chciał rozliczać się według procedury VAT marża, bo pozwoliłoby mu to naliczać podatek tylko od różnicy (pomniejszonej o daninę) między ceną zakupu a ceną sprzedaży. Procedura ta dotyczy m.in. towarów używanych, co w praktyce może oznaczać brak opodatkowania (gdy różnica jest ujemna, VAT nie występuje).


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sputnick(2019-06-27 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co tu interpretować ustawa VAT jasno mówi w jakich przypadkach można procedurę marży stosować i przypadek nabytego w drodze importu towaru nie jest tam wymieniony.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane