statystyki

KIS: VAT marża nie przy imporcie

autor: Mariusz Szulc27.06.2019, 19:00
TSUE potwierdził w nim, że prawo do procedury VAT marża nie dotyczy sytuacji, gdy podatnik sprowadził towar z importu, rozliczając VAT na zasadach ogólnych.

TSUE potwierdził w nim, że prawo do procedury VAT marża nie dotyczy sytuacji, gdy podatnik sprowadził towar z importu, rozliczając VAT na zasadach ogólnych.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który w celu dalszej odsprzedaży kupuje motocykle i ich części od Białorusinów i Ukraińców, płaci VAT na ogólnych zasadach – wyjaśnił dyrektor KIS.

Mężczyzna, który o to spytał, chciał rozliczać się według procedury VAT marża, bo pozwoliłoby mu to naliczać podatek tylko od różnicy (pomniejszonej o daninę) między ceną zakupu a ceną sprzedaży. Procedura ta dotyczy m.in. towarów używanych, co w praktyce może oznaczać brak opodatkowania (gdy różnica jest ujemna, VAT nie występuje).


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sputnick(2019-06-27 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co tu interpretować ustawa VAT jasno mówi w jakich przypadkach można procedurę marży stosować i przypadek nabytego w drodze importu towaru nie jest tam wymieniony.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane