statystyki

Mieszkasz za granicą i jesteś rezydentem innego państwa? Fiskus musi o tym wiedzieć

autor: Agnieszka Pokojska26.06.2019, 07:32; Aktualizacja: 26.06.2019, 07:32
W tym przypadku mają też znaczenie przepisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

W tym przypadku mają też znaczenie przepisy umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.źródło: ShutterStock

Kto mieszka za granicą i jest rezydentem innego państwa, a mimo to dostał informację o konieczności zapłaty podatku za 2018 r., powinien skontaktować się z właściwym urzędem skarbowym – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa w komunikacie.

Wyjaśniła, że jeżeli do 30 maja 2019 r. nie została wyjaśniona jednoznacznie kwestia rezydencji podatkowej, to urzędy wysyłały do podatników informację o konieczności zapłaty podatku. Mogły więc ją otrzymać osoby, które mieszkają za granicą i są rezydentami innego państwa.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Usowiec(2019-06-26 18:21) Zgłoś naruszenie 30

    Pisać wezwania do usunięcia naruszenia prawa z KPA, a nie tłumaczyć się z nie swoich błędów bo system ministerialny go popełnił za przyzwoleniem ministerialnych dyrektorów. System zrobił pity osobom którym nie powinien bo nie są to dochody opodatkowane w PL. Kto ma się z tego tłumaczyć podatnik?

    Odpowiedz
  • nie-rezydent(2019-06-27 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    wysyłanie listów z informacją o egzekucji w ciągu 7 dni jest próbą wyłudzenia nienależnego podatku. Zgodnie z bilateralnymi porozumieniami o unikaniu podwójnego opodatkowania rezydenci innych krajów mogą (i powinni) zgłaszać probe wyłudzenia do swoich urzędów podatkowych w kraju zamieszkania. Art. 26 "Jeżeli osoba jest zdania, że działania jednego lub obu Umawiających się Państw wprowadzają lub wprowadzą dla niej opodatkowanie niezgodne z 24 postanowieniami niniejszej umowy, wówczas może, niezależnie od środków odwoławczych przewidzianych w prawie wewnętrznym tych Państw, przedstawić swoją sprawę właściwemu organowi Umawiającego się Państwa, w którym ma ona miejsce zamieszkania lub siedzibę, lub jeżeli w danej sprawie mają zastosowanie postanowienia artykułu 25 ustęp 1, temu Umawiającemu się Państwu, którego jest obywatelem. Sprawa powinna być przedłożona w ciągu trzech lat, licząc od dnia pierwszego urzędowego zawiadomienia o działaniu powodującym opodatkowanie niezgodne z postanowieniami niniejszej umowy".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane