statystyki

Jeszcze dwa tygodnie na przekazanie 1 proc.

autor: Agnieszka Pokojska16.05.2019, 17:00
Jeżeli więc nie rozliczyli się oni w ustawowym terminie do 30 kwietnia i chcieliby teraz nadrobić tę zaległość, to nie mają już prawa przekazać 1 proc. swojego PIT wybranej organizacji.

Jeżeli więc nie rozliczyli się oni w ustawowym terminie do 30 kwietnia i chcieliby teraz nadrobić tę zaległość, to nie mają już prawa przekazać 1 proc. swojego PIT wybranej organizacji.źródło: ShutterStock

Tylko do 31 maja podatnicy mogą zmienić lub dodać dane organizacji pożytku publicznego (OPP), chcąc przekazać jej 1 proc. swojego podatku.

Od 1 czerwca zmiany w tym zakresie nie będą możliwe. Ministerstwo Finansów poinformowało o tym we wczorajszym komunikacie. Odnosił się on tylko do osób, których zeznania roczne PIT-37 lub/i PIT-38 zostały wypełnione przez skarbówkę w ramach usługi „Twój e-PIT”.

Termin 31 maja br. dotyczy jednak również pozostałych podatników PIT, niezależnie od tego, w jaki sposób złożyli zeznanie za 2018 r.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane