statystyki

Jeszcze dwa tygodnie na przekazanie 1 proc.

autor: Agnieszka Pokojska16.05.2019, 17:00
Jeżeli więc nie rozliczyli się oni w ustawowym terminie do 30 kwietnia i chcieliby teraz nadrobić tę zaległość, to nie mają już prawa przekazać 1 proc. swojego PIT wybranej organizacji.

Jeżeli więc nie rozliczyli się oni w ustawowym terminie do 30 kwietnia i chcieliby teraz nadrobić tę zaległość, to nie mają już prawa przekazać 1 proc. swojego PIT wybranej organizacji.źródło: ShutterStock

Tylko do 31 maja podatnicy mogą zmienić lub dodać dane organizacji pożytku publicznego (OPP), chcąc przekazać jej 1 proc. swojego podatku.

Od 1 czerwca zmiany w tym zakresie nie będą możliwe. Ministerstwo Finansów poinformowało o tym we wczorajszym komunikacie. Odnosił się on tylko do osób, których zeznania roczne PIT-37 lub/i PIT-38 zostały wypełnione przez skarbówkę w ramach usługi „Twój e-PIT”.

Termin 31 maja br. dotyczy jednak również pozostałych podatników PIT, niezależnie od tego, w jaki sposób złożyli zeznanie za 2018 r.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane