statystyki

Jak zorganizować i rozliczyć podatkowo firmową imprezę na święta?

autor: Radosław Kowalski13.04.2019, 18:30
Firma Kowax Sp. z o.o. zatrudnia kilkudziesięciu pracowników oraz kilkanaście osób współpracujących. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy zarząd spółki postanowił zorganizować spotkanie świąteczne dla pracowników i współpracowników.

Firma Kowax Sp. z o.o. zatrudnia kilkudziesięciu pracowników oraz kilkanaście osób współpracujących. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy zarząd spółki postanowił zorganizować spotkanie świąteczne dla pracowników i współpracowników.źródło: ShutterStock

Firma Kowax Sp. z o.o. zatrudnia kilkudziesięciu pracowników oraz kilkanaście osób współpracujących. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy zarząd spółki postanowił zorganizować spotkanie świąteczne dla pracowników i współpracowników.

Jeżeli chodzi o współpracowników, są to osoby, które wykonują działalność gospodarczą, a jednocześnie mają ze spółką podpisane umowy o stałej współpracy. Część z nich pracuje wyłącznie dla spółki, ale niektórzy mają również innych klientów. Generalnie są to jednak przedsiębiorcy wykonujący świadczenia dla spółki, a nie jej klienci.

Początkowo rozważano sfinansowanie spotkania świątecznego ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, jednak zarząd dał się przekonać, że skoro w takiej imprezie mają brać udział nie tylko pracownicy, lecz także osoby współpracujące, to rozwiązanie takie nie jest prawidłowe. W końcu stanęło na tym, że impreza będzie zorganizowana przez dział HR spółki i zostanie sfinansowana ze środków obrotowych.

Zgodnie z planem impreza ma się odbyć w siedzibie firmy, na ten cel mają zostać zakupione usługi cateringowe, a także elementy dekoracyjne do stworzenia świątecznego wystroju sali konferencyjnej. Spotkanie świąteczne ma się rozpocząć przed 16.00 (większość pracowników pracuje do tej godziny) i potrwać około trzech godzin. Prezes zarządu, który jest miłośnikiem jazzu, zażyczył sobie również, aby oprawą spotkania była muzyka na żywo. Zgodnie z programem spotkania impreza nie ograniczy się do przemówień, podsumowań, życzeń i konsumpcji i nie zakończy się na sali konferencyjnej, bo pracownicy firmy razem udadzą się na przedstawienie do teatru. Na potrzeby tej imprezy zostały zakupione bilety na wybraną sztukę (tj. nie zostało zorganizowane odrębne przedstawienie, lecz pracownicy i współpracownicy wezmą udział w zwykłym spektaklu biletowanym).

Osoba organizująca spotkanie świąteczne, zgodnie z zaleceniami prezesa, przyjęła założenie, że w spotkaniu wezmą udział wszyscy pracownicy i stali współpracownicy spółki. Również kupując bilety do teatru, osoba ta nabyła je dla niemal wszystkich pracowników i współpracowników. Tylko dwie osoby, które od razu uprzedziły, że z przyczyn rodzinnych nie będą mogły brać udziału w spotkaniu świątecznym, nie zostały uwzględnione przy organizacji spotkania, w szczególności nie kupiono dla nich biletów do teatru.


Pozostało 92% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Damian(2019-04-14 15:12) Zgłoś naruszenie 01

    Impreza firmowa może być bardzo miłym wydarzeniem, ale tylko wtedy, gdy człowiek zorganizuje sobie fajny catering. Ja postawiłem na catering ARTS, bo slyszałem wiele dobrych słów na ich temat - to był dobry wybór - dania miały tak dobre opinie, że wielu pracowników wspominało je jeszcze kilka dni.

    Odpowiedz
  • Donia(2019-04-20 18:31) Zgłoś naruszenie 01

    U nas nie był to aż taki problem. Imprezę organizowaliśmy z niezawodną firmą catering Arts, która obsługuje nas już 3. raz i musimy przyznac, że świetnie się spisują, wystawiają fakturkę i wszystko jest cacy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane