statystyki

Hazard przez internet to usługa elektroniczna. Bez zwolnienia z VAT

autor: Mariusz Szulc26.03.2019, 07:27; Aktualizacja: 26.03.2019, 08:00
Hazard

Innego zdania był dyrektor KIS. Stwierdził, że spółka nie będzie świadczyć usługi hazardowej, tylko elektroniczną w rozumieniu unijnego rozporządzenia wykonawczego z 15 marca 2011 r. do dyrektywy VATźródło: ShutterStock

Kto organizuje internetowe rozgrywki, nie ma prawa do zwolnienia z VAT – stwierdził dyrektor KIS.

Jego interpretacja oznacza, że jeżeli organizator gier przekroczy limit 42 tys. zł rocznego obrotu, to powinien rozliczyć podatek zgodnie z regułami obowiązującymi w państwie zamieszkania gracza. Jeśli mieszka on za granicą, to można się rozliczyć za pomocą portalu VAT-MOSS albo rejestrując się jako podatnik w każdym zagranicznym państwie.

Dopóki nie przekroczy progu 42 tys. zł, dopóty może płacić VAT w Polsce według podstawowej stawki 23 proc. – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Spółka, która o to spytała, była przekonana, że w ogóle nie musi rozliczać VAT. Wyjaśniła, że planuje organizować rozgrywki hazardowe przez internet i będzie płacić z tego tytułu podatek od gier. Musi go wyliczyć od różnicy między sumą wpłaconych stawek a sumą wypłaconych wygranych.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane