statystyki

Hazard przez internet to usługa elektroniczna. Bez zwolnienia z VAT

autor: Mariusz Szulc26.03.2019, 07:27; Aktualizacja: 26.03.2019, 08:00
Hazard

Innego zdania był dyrektor KIS. Stwierdził, że spółka nie będzie świadczyć usługi hazardowej, tylko elektroniczną w rozumieniu unijnego rozporządzenia wykonawczego z 15 marca 2011 r. do dyrektywy VATźródło: ShutterStock

Kto organizuje internetowe rozgrywki, nie ma prawa do zwolnienia z VAT – stwierdził dyrektor KIS.

Jego interpretacja oznacza, że jeżeli organizator gier przekroczy limit 42 tys. zł rocznego obrotu, to powinien rozliczyć podatek zgodnie z regułami obowiązującymi w państwie zamieszkania gracza. Jeśli mieszka on za granicą, to można się rozliczyć za pomocą portalu VAT-MOSS albo rejestrując się jako podatnik w każdym zagranicznym państwie.

Dopóki nie przekroczy progu 42 tys. zł, dopóty może płacić VAT w Polsce według podstawowej stawki 23 proc. – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Spółka, która o to spytała, była przekonana, że w ogóle nie musi rozliczać VAT. Wyjaśniła, że planuje organizować rozgrywki hazardowe przez internet i będzie płacić z tego tytułu podatek od gier. Musi go wyliczyć od różnicy między sumą wpłaconych stawek a sumą wypłaconych wygranych.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane