statystyki

Hazard w sieci to nie e-usługa. Gry karciane w sieci bez VAT

autor: Patrycja Dudek03.02.2020, 08:23; Aktualizacja: 03.02.2020, 08:23
Hazard

Organizator twierdził, że VAT nie będzie, bo byłby on już drugim podatkiem pobieranym od tej samej czynności. Wskazywał, że świadczona przez niego usługa będzie już obciążona podatkiem od gierźródło: ShutterStock

Gry karciane w internecie są zwolnione z VAT – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Spór w tej sprawie toczył z fiskusem Totalizator Sportowy. We wniosku o interpretację podał, że organizowane przez niego gry będą adresowane wyłącznie do osób fizycznych. Usługa będzie świadczona w sieci internetowej, a przeciwnikiem gracza będzie komputer.

Pytanie dotyczyło tego, czy usługa ta jest zwolniona z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 15 ustawy o VAT. W dacie złożenia wniosku o interpretację przepis ten przewidywał zwolnienie „dla działalności w zakresie gier losowych, zakładów wzajemnych i gier na automatach, podlegającej opodatkowaniu podatkiem od gier”. Obecnie zwalnia on z VAT „działalność w zakresie gier hazardowych podlegającą przepisom o grach hazardowych”.

Organizator twierdził, że VAT nie będzie, bo byłby on już drugim podatkiem pobieranym od tej samej czynności. Wskazywał, że świadczona przez niego usługa będzie już obciążona podatkiem od gier, który wylicza się od różnicy między sumą wpłaconych stawek a sumą wypłaconych wygranych.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane