statystyki

Nie da się przesunąć VAT z uwagi na brak zapłaty

autor: Patrycja Dudek19.03.2019, 17:00; Aktualizacja: 19.03.2019, 17:18
W tej sprawie mamy do czynienia z usługą kompleksową złożoną z wielu różnych czynności, które powinny być rozliczane na podstawie miesięcznych protokołów częściowego odbioru.

W tej sprawie mamy do czynienia z usługą kompleksową złożoną z wielu różnych czynności, które powinny być rozliczane na podstawie miesięcznych protokołów częściowego odbioru.źródło: ShutterStock

Usługi odbierane na podstawie cząstkowych protokołów miesięcznych muszą być rozliczane z upływem każdego miesiąca, nawet gdy wynagrodzenie wpłynie dopiero po roku – orzekł NSA.

Spór z fiskusem toczył zakład oczyszczania miasta, który świadczy usługi utrzymania czystości i porządku. Chodziło o realizację zadań własnych gminy takich jak: pozbywanie się błota, śniegu, lodu i odpadów z ulic, placów, chodników i przystanków komunikacyjnych, likwidacja dzikich wysypisk, utrzymanie terenów zielonych itp.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane