statystyki

Nie da się przesunąć VAT z uwagi na brak zapłaty

autor: Patrycja Dudek19.03.2019, 17:00; Aktualizacja: 19.03.2019, 17:18
W tej sprawie mamy do czynienia z usługą kompleksową złożoną z wielu różnych czynności, które powinny być rozliczane na podstawie miesięcznych protokołów częściowego odbioru.

W tej sprawie mamy do czynienia z usługą kompleksową złożoną z wielu różnych czynności, które powinny być rozliczane na podstawie miesięcznych protokołów częściowego odbioru.źródło: ShutterStock

Usługi odbierane na podstawie cząstkowych protokołów miesięcznych muszą być rozliczane z upływem każdego miesiąca, nawet gdy wynagrodzenie wpłynie dopiero po roku – orzekł NSA.

Spór z fiskusem toczył zakład oczyszczania miasta, który świadczy usługi utrzymania czystości i porządku. Chodziło o realizację zadań własnych gminy takich jak: pozbywanie się błota, śniegu, lodu i odpadów z ulic, placów, chodników i przystanków komunikacyjnych, likwidacja dzikich wysypisk, utrzymanie terenów zielonych itp.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane