statystyki

Rząd zdecydował: Będzie biała lista podatników VAT

autor: Łukasz Zalewski13.03.2019, 07:46; Aktualizacja: 13.03.2019, 07:46
Biała lista ma być aktualizowana raz na dobę, w każdy dzień roboczy. Kto wpisze w wyszukiwarkę dane kontrahenta, dostanie też informację o dacie i godzinie sprawdzenia.

Biała lista ma być aktualizowana raz na dobę, w każdy dzień roboczy. Kto wpisze w wyszukiwarkę dane kontrahenta, dostanie też informację o dacie i godzinie sprawdzenia.źródło: ShutterStock

Już od września br. ma być nowy wykaz podatników. Kto na rachunek kontrahenta, niezgłoszony szefowi KAS, przeleje ponad 15 tys. zł, nie zaliczy wydatku do kosztów i solidarnie odpowie ze sprzedawcą za VAT. Nie przekreśli to natomiast możliwości odliczenia podatku wynikającego z otrzymanej faktury.

O nowym rozwiązaniu zdecydował wczoraj rząd. Sankcje mają wejść w życie od 1 stycznia 2020 r. Teraz projektem nowelizacji VAT i niektórych innych ustaw zajmie się Sejm.

Da się masowo sprawdzić

Plan jest taki, żeby już od 1 września br. działał jeden wykaz podatników VAT (tzw. biała lista) w miejsce dotychczasowych zawierających dane podatników: czynnych, wykreślonych z rejestru i przywróconych do niego.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane