NSA nie zmienia zdania w sprawie PIT od odsetek

autor: Patrycja Dudek06.03.2019, 07:48; Aktualizacja: 06.03.2019, 07:54
NSA orzekł, że odsetki słusznie zostały opodatkowane. Uzasadniając wczorajsze wyroki, sędzia Stefan Babiarz zwrócił uwagę na to, że przywołane przez podatników orzeczenia zapadły jeszcze przed uchwałą NSA z 6 czerwca 2016 r. (sygn. akt II FPS 2/16).

NSA orzekł, że odsetki słusznie zostały opodatkowane. Uzasadniając wczorajsze wyroki, sędzia Stefan Babiarz zwrócił uwagę na to, że przywołane przez podatników orzeczenia zapadły jeszcze przed uchwałą NSA z 6 czerwca 2016 r. (sygn. akt II FPS 2/16).źródło: ShutterStock

Rodzice mieli obowiązek zapłacić 30 tys. zł podatku od pieniędzy za opóźnienie w wypłacie odszkodowania po tragicznej śmierci syna – potwierdził NSA we wczorajszych wyrokach.

Argumentem składu orzekającego była uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego z 6 czerwca 2016 r. (sygn. akt II FPS 2/16). Wynikało z niej, że odsetki za nieterminowe uiszczenie ceny za zbycie akcji są odrębnym źródłem przychodu.

Uzasadniając wczorajszy wyrok, sędzia Stefan Babiarz przypomniał, że sąd kasacyjny akceptuje tę tezę do każdego rodzaju odsetek, a więc także do tych, które są związane ze świadczeniami zwolnionymi z PIT. Przypomniał, że potwierdzają to liczne wyroki NSA, które zapadły po uchwale.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane