statystyki

W akcyzie nie ma centralizacji samorządów

autor: Mariusz Szulc05.03.2019, 07:32; Aktualizacja: 05.03.2019, 07:56
Zakład komunalny uważał, że mógłby skorzystać ze zwolnienia od daniny na podstawie art. 31a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym.

Zakład komunalny uważał, że mógłby skorzystać ze zwolnienia od daniny na podstawie art. 31a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym.źródło: ShutterStock

Zakład komunalny nie kupi węgla do gminnych kotłowni bez podatku. Nie może być bowiem traktowany jako organ administracji publicznej – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji.

Zakład komunalny uważał, że mógłby skorzystać ze zwolnienia od daniny na podstawie art. 31a ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku akcyzowym.

Przepis przyznaje preferencję dla produktów węglowych, które do celów opałowych wykorzysta organ administracji publicznej. Zakład zauważył, że zgodnie z obowiązującą od października 2016 r. ustawą centralizacyjną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1454) rozlicza się z VAT wspólnie z gminą.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane