statystyki

Pączki nadal z różnym VAT

autor: Mariusz Szulc28.02.2019, 09:21; Aktualizacja: 28.02.2019, 09:31
Wszystko to za sprawą ustawy o VAT, która przewiduje odmienne stawki podatku na pieczywo i wyroby ciastkarskie w zależności od daty ich przydatności do spożycia.

Wszystko to za sprawą ustawy o VAT, która przewiduje odmienne stawki podatku na pieczywo i wyroby ciastkarskie w zależności od daty ich przydatności do spożycia.źródło: ShutterStock

Przy okazji tłustego czwartku organizacja Pracodawcy RP przypomniała, że po raz kolejny pączki będą sprzedawane z trzema różnymi stawkami VAT.

Amatorzy dietetycznych pączków bez cukru, które powinny być zjedzone w ciągu 14 dni, kupią je z najniższą 5-proc. stawką. Tradycyjne wyroby, z większą ilością cukru, które kupimy w typowej cukierni, są z kolei opodatkowane stawką 8 proc. Najwięcej zapłacimy za pączki o długiej (powyżej 45 dni) dacie przydatności do spożycia – wylicza organizacja.

Niezależnie od tego w poprzednich latach przy okazji tłustego czwartku zwracano uwagę, że różne stawki VAT obowiązują nawet na składniki pączków (5 proc. np. jajka i mleko, 8 proc. cukier, marmolada, 23 proc. drożdże).

Wszystko to za sprawą ustawy o VAT, która przewiduje odmienne stawki podatku na pieczywo i wyroby ciastkarskie w zależności od daty ich przydatności do spożycia.


Pozostało jeszcze 50% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane