Grzywna za zignorowanie paragonu? Do MF wpłynęły nowe petycje

autor: Mariusz Szulc22.02.2019, 18:57; Aktualizacja: 22.02.2019, 19:02
Nie znamy jeszcze odpowiedzi resortu na oba dokumenty.

Nie znamy jeszcze odpowiedzi resortu na oba dokumenty.źródło: ShutterStock

Kupujący, który po zakupach nie weźmie paragonu popełniałby wykroczenie. Z kolei przedsiębiorcy musiałby od razu kierować się do punktu wydającego faktury VAT. Nie miałby już szans na paragon.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • wojtek(2019-02-24 12:02) Zgłoś naruszenie 302

    "Kupujący, który po zakupach nie weźmie paragonu popełniałby wykroczenie." Policjant przy każdej kasie fiskalnej, na zewnątrz suka, a najlepiej 2. Może jednak kara na miejscu: dyby albo gąsior? Albo od razu rozstrzelać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • co za patologia....(2019-02-23 21:32) Zgłoś naruszenie 161

    "(...)kupujący, który po transakcji zignoruje paragon był karany grzywną" . I co ? mam zbierać wszystkie paragony za wszystkie zakupy jako osoba fizyczna ? Może najpierw zlikwidujmy kwotę wolną w wys. 30k pln panów p osłów ? Może zwiększmy KUP nie podnoszone bodaj od dekady w PIT ? Od też bodaj dekady słyszę o liniówce w PIT a coraz to nowe 500 plus kwitną czy kwoty wolne wyższe dla osób które zarabiaja po 500 zł na miesiąc...

    Odpowiedz
  • stefa(2019-02-23 10:47) Zgłoś naruszenie 151

    i teraz jak będę robić zakupy w sex shopie to muszę podać swój numer nip?

    Odpowiedz
  • Jpis(2019-02-24 13:59) Zgłoś naruszenie 133

    Urzednik skarbowy ,który próbowałby mnie skontrolowac ,czy mam paragon od razu dostałby w pysk.Tyle w temacie przymusu brania paragonu.Ciao.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Takaprawda(2019-02-24 14:03) Zgłoś naruszenie 111

    Nazwisko tego ebila od petycji,pewnie jakas tępa urzędniczyna.Bo normalny człowiek by tego nie wymyślił.

    Odpowiedz
  • JAJA(2019-02-23 10:28) Zgłoś naruszenie 712

    "......Zwykła osoba fizyczna, która nie ma swojego NIP,......." serio??? od kiedy osoby fizyczne nie posiadają Numeru Identyfikacji Podatkowej??? chyba cuś mnie ominęło XD dajcie linka od kiedy os fizyczna nie posiada nipu???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • korbowy(2019-02-24 13:03) Zgłoś naruszenie 45

    Patrząc na historię Wałęsy to za współprace płacą ... Dlaczego mam być Anonimowym Współpracownikiem skarbówki? 23% na pół to całkiem wymierna kwota.

    Odpowiedz
  • Genio(2019-02-23 22:29) Zgłoś naruszenie 42

    To się tyczy też tych piepszonych sałaciarzy

    Odpowiedz
  • ja (2019-02-24 19:53) Zgłoś naruszenie 32

    we Włoszech w promieniu 200 m może cie skontrolować skarbówka czy sklep wydał ci paragon.

    Odpowiedz
  • Jak we Włoszech.(2019-02-25 09:27) Zgłoś naruszenie 20

    Tam nie wzięcie Paragonu to 1 tys Euro mandatu i po kłopocie....Biorą Wszyscy!!!! Nie umundurowana Policja Skarbowa jest wszędzie

    Odpowiedz
  • dr chichot(2019-02-22 22:23) Zgłoś naruszenie 16

    Taka poważna gazeta, a fejki produkuje ! Po pierwsze dwie petycje, a dlaczego nie "a dla kogo ten wywiad …, to bez kozery powiem pięćset, tysiąc …". Po drugie "są dwie rzeczy nieskończone - wszechświat i ludzka …" - czy nas należy traktować jako reprezentantów tej drugiej rzeczy ? Rozumiem balon próbny, ale czy to już nie jest przesada (choć w brydżu stosuje się manewr zwany "manewrem Worka").

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gw(2019-02-25 22:50) Zgłoś naruszenie 00

    Proste i tanie. Dlatego jeszcze długo nie wejdzie w życie lub wcale.

    Odpowiedz