statystyki

Limit w uldze rehabilitacyjnej przysługuje podwójnie, każdemu rodzicowi

autor: Magdalena Majkowska20.02.2019, 17:00
Dyrektor KIS zwrócił też uwagę, że do wydatków dotyczących eksploatacji samochodu osobowego mieszczących się w uldze zalicza się nie tylko koszty samego przejazdu (paliwa), ale i utrzymania auta, takie jak wydatki na przegląd techniczny, naprawy, zakup części, obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Dyrektor KIS zwrócił też uwagę, że do wydatków dotyczących eksploatacji samochodu osobowego mieszczących się w uldze zalicza się nie tylko koszty samego przejazdu (paliwa), ale i utrzymania auta, takie jak wydatki na przegląd techniczny, naprawy, zakup części, obowiązkowe ubezpieczenie OC.źródło: ShutterStock

Jeśli niepełnosprawne dziecko jest na utrzymaniu obojga rodziców, to każdy z nich może odliczać wydatki związane z używaniem samochodu osobowego w ramach własnego limitu – wyjaśnił dyrektor KIS.

Pytanie zadała matka niepełnosprawnego dorosłego dziecka, będącego na utrzymaniu rodziców. Podatniczka i jej mąż używają na zmianę wspólnego samochodu osobowego na potrzeby związane z niepełnosprawnością córki. Wożą ją do lekarza, na uczelnię, rehabilitację. Córka jest niepełnosprawna od urodzenia i nie ma żadnych dochodów poza rentą socjalną.

Kobieta spytała, czy ona i mąż mogą odrębnie korzystać z ulgi rehabilitacyjnej, każde w ramach swojego limitu 2280 zł.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane