statystyki

Limit w uldze rehabilitacyjnej przysługuje podwójnie, każdemu rodzicowi

autor: Magdalena Majkowska20.02.2019, 17:00
Dyrektor KIS zwrócił też uwagę, że do wydatków dotyczących eksploatacji samochodu osobowego mieszczących się w uldze zalicza się nie tylko koszty samego przejazdu (paliwa), ale i utrzymania auta, takie jak wydatki na przegląd techniczny, naprawy, zakup części, obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Dyrektor KIS zwrócił też uwagę, że do wydatków dotyczących eksploatacji samochodu osobowego mieszczących się w uldze zalicza się nie tylko koszty samego przejazdu (paliwa), ale i utrzymania auta, takie jak wydatki na przegląd techniczny, naprawy, zakup części, obowiązkowe ubezpieczenie OC.źródło: ShutterStock

Jeśli niepełnosprawne dziecko jest na utrzymaniu obojga rodziców, to każdy z nich może odliczać wydatki związane z używaniem samochodu osobowego w ramach własnego limitu – wyjaśnił dyrektor KIS.

Pytanie zadała matka niepełnosprawnego dorosłego dziecka, będącego na utrzymaniu rodziców. Podatniczka i jej mąż używają na zmianę wspólnego samochodu osobowego na potrzeby związane z niepełnosprawnością córki. Wożą ją do lekarza, na uczelnię, rehabilitację. Córka jest niepełnosprawna od urodzenia i nie ma żadnych dochodów poza rentą socjalną.

Kobieta spytała, czy ona i mąż mogą odrębnie korzystać z ulgi rehabilitacyjnej, każde w ramach swojego limitu 2280 zł.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane