statystyki

Ankieta Ministerstwa Finansów: Firmy nie chcą zmian w prawie bilansowym

autor: Agnieszka Pokojska18.02.2019, 16:00
MF przeprowadziło też w ubiegłym roku drugą ankietę – odnośnie do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

MF przeprowadziło też w ubiegłym roku drugą ankietę – odnośnie do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.źródło: ShutterStock

Większość respondentów, którzy wzięli udział w ankiecie Ministerstwa Finansów, uważa, że zmiany w ustawie o rachunkowości są niepotrzebne.

To wniosek z opublikowanych przez resort wyników badań przeprowadzonych w ubiegłym roku (zapowiadaliśmy je m.in. w artykule „Resort bada, co zmienić w ustawie o rachunkowości”, DGP nr 106/2018).

Ankietę wypełniło prawie 700 respondentów. Znaczną część z nich, bo prawie 86 proc., stanowili podatnicy prowadzący księgi rachunkowe, niecałe 11,5 proc. – audytorzy, a pozostali to inni użytkownicy sprawozdań finansowych (inwestorzy, urzędy skarbowe, przedstawiciele środowiska naukowego).

Mogli się oni wypowiedzieć co do zmian uszeregowanych w pięciu blokach tematycznych. Oprócz pytań z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych (dotyczących też np. dowodów księgowych) pojawiły się również zagadnienia odnośnie do inwentaryzacji, wyceny aktywów i pasywów, zakresu informacji zawartych w sprawozdaniu finansowym.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane