statystyki

Ankieta Ministerstwa Finansów: Firmy nie chcą zmian w prawie bilansowym

autor: Agnieszka Pokojska18.02.2019, 16:00
MF przeprowadziło też w ubiegłym roku drugą ankietę – odnośnie do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

MF przeprowadziło też w ubiegłym roku drugą ankietę – odnośnie do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.źródło: ShutterStock

Większość respondentów, którzy wzięli udział w ankiecie Ministerstwa Finansów, uważa, że zmiany w ustawie o rachunkowości są niepotrzebne.

To wniosek z opublikowanych przez resort wyników badań przeprowadzonych w ubiegłym roku (zapowiadaliśmy je m.in. w artykule „Resort bada, co zmienić w ustawie o rachunkowości”, DGP nr 106/2018).

Ankietę wypełniło prawie 700 respondentów. Znaczną część z nich, bo prawie 86 proc., stanowili podatnicy prowadzący księgi rachunkowe, niecałe 11,5 proc. – audytorzy, a pozostali to inni użytkownicy sprawozdań finansowych (inwestorzy, urzędy skarbowe, przedstawiciele środowiska naukowego).

Mogli się oni wypowiedzieć co do zmian uszeregowanych w pięciu blokach tematycznych. Oprócz pytań z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych (dotyczących też np. dowodów księgowych) pojawiły się również zagadnienia odnośnie do inwentaryzacji, wyceny aktywów i pasywów, zakresu informacji zawartych w sprawozdaniu finansowym.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane