statystyki

Przekazywanie żywności bez podatku

autor: Magdalena Majkowska29.01.2019, 08:51; Aktualizacja: 30.01.2019, 09:16
Chodziło o podatnika prowadzącego całodobowy ośrodek dla osób uzależnionych. W ramach współpracy z bankiem żywności otrzymuje on produkty spożywcze, które w całości przekazuje podopiecznym ośrodka.

Chodziło o podatnika prowadzącego całodobowy ośrodek dla osób uzależnionych. W ramach współpracy z bankiem żywności otrzymuje on produkty spożywcze, które w całości przekazuje podopiecznym ośrodka.źródło: ShutterStock

Nie trzeba odprowadzać podatku dochodowego od wartości rynkowej artykułów spożywczych, które pochodzą z banku żywności i są przekazywane pacjentom – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

Chodziło o podatnika prowadzącego całodobowy ośrodek dla osób uzależnionych. W ramach współpracy z bankiem żywności otrzymuje on produkty spożywcze, które w całości przekazuje podopiecznym ośrodka. W praktyce więc podatnik pełni funkcję pośrednika między bankiem żywności a pacjentami.

Żywność jest wykorzystywana na urozmaicanie posiłków, dożywianie między posiłkami oraz do tworzenia paczek dla osób opuszczających ośrodek. Często wymaga natychmiastowego spożycia, ponieważ jest odbierana tuż przed końcem terminu jej ważności.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane