statystyki

Od dopłaty do wycieczki integracyjnej nie ma PIT

autor: Magdalena Majkowska15.01.2019, 07:51; Aktualizacja: 15.01.2019, 08:37
Chodziło o spółkę, która swoim obecnym i emerytowanym pracownikom zorganizowała i dofinansowała wycieczki.

Chodziło o spółkę, która swoim obecnym i emerytowanym pracownikom zorganizowała i dofinansowała wycieczki.źródło: ShutterStock

Pracownicy, którzy dostają z funduszu socjalnego dofinansowanie do wycieczek turystycznych zorganizowanych przez biuro podróży, nie mają przychodu – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o spółkę, która swoim obecnym i emerytowanym pracownikom zorganizowała i dofinansowała wycieczki. Ich organizatorem było biuro turystyczne. Argumentowała, że imprezy miały charakter integracyjny i miały pozytywnie wpłynąć na wzajemne relacje pracowników oraz efektywność pracy.

W wyjazdach mogły dobrowolnie uczestniczyć chętne osoby, uprawnione do korzystania z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS). Wnosiły one część opłaty, a resztę finansował pracodawca ze środków ZFŚS, zgodnie z regulaminem tego funduszu obowiązującym w firmie.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane