statystyki

Odliczenia na zakup kasy fiskalnej: Nie warto zgłaszać kas przedwcześnie

autor: Magdalena Majkowska04.12.2018, 07:49; Aktualizacja: 04.12.2018, 07:51
Dyrektor KIS wyjaśnił, że ulga przysługuje podatnikowi, który powiadomi pisemnie naczelnika urzędu skarbowego o liczbie przewidywanych stanowisk kasowych (wraz z podaniem miejsca instalacji kasy), a także rozpocznie ewidencjonowanie w nich obrotu w obowiązujących terminach.

Dyrektor KIS wyjaśnił, że ulga przysługuje podatnikowi, który powiadomi pisemnie naczelnika urzędu skarbowego o liczbie przewidywanych stanowisk kasowych (wraz z podaniem miejsca instalacji kasy), a także rozpocznie ewidencjonowanie w nich obrotu w obowiązujących terminach.źródło: ShutterStock

Z odliczenia na zakup kolejnej kasy fiskalnej, w tym rezerwowej, można korzystać, pod warunkiem że zachowana będzie ciągłość wprowadzania tych urządzeń do użytku. W przeciwnym razie przedsiębiorca straci ulgę.

Przekonał się o tym sprzedawca, który w czerwcu br. przekroczył limit obrotów uprawniający do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu. Musiał więc kupić kasę fiskalną – nie później niż do 1 września 2018 r. (obwiązek ewidencjonowania powstaje po upływie dwóch miesięcy następujących po miesiącu przekroczenia limitu). Zakupy zrobił wcześniej, przy czym nabył dwie kasy, w tym jedną rezerwową. Wydatek rozłożył jednak w czasie; najpierw kupił i zafiskalizował pierwszą kasę i rozpoczął jej użytkowanie 21 czerwca. Kasę rezerwową nabył w kolejnym miesiącu i zafiskalizował ją 27 lipca 2018 r.

Co ważne, już w czerwcu wysłał do urzędu skarbowego zawiadomienie o rozpoczęciu od 21 czerwca 2018 r. ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu dwóch kas.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane