statystyki

Kto nie odbiera pism, ten znika z rejestru VAT

autor: Patrycja Dudek04.12.2018, 07:48; Aktualizacja: 04.12.2018, 07:48
Chodziło o spółkę, którą skreślono z rejestrów podatników VAT i VAT-UE, zanim jeszcze weszła w życie duża nowelizacja przepisów o wykreśleniach (zaczęła obowiązywać od 2017 r.).

Chodziło o spółkę, którą skreślono z rejestrów podatników VAT i VAT-UE, zanim jeszcze weszła w życie duża nowelizacja przepisów o wykreśleniach (zaczęła obowiązywać od 2017 r.).źródło: ShutterStock

Trzynaście nieodebranych wezwań z urzędu skarbowego to wystarczające potwierdzenie braku kontaktu z firmą i powód do usunięcia jej z listy czynnych podatników.

Do takiego wniosku doszedł ostatnio Naczelny Sąd Administracyjny.

Chodziło o spółkę, którą skreślono z rejestrów podatników VAT i VAT-UE, zanim jeszcze weszła w życie duża nowelizacja przepisów o wykreśleniach (zaczęła obowiązywać od 2017 r.). Jednak przesłanka usunięcia nie zmieniła się– chodzi o brak możliwości skontaktowania się z podatnikiem albo jego pełnomocnikiem mimo podjętych, udokumentowanych prób (obecnie art. 96 ust. 9 pkt 2 ustawy o VAT).


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane